decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Geocaching Party – Wystawy stałe

keszomaniacy-geocaching-party-event-21

Największe wrażenie na przybyłych gościach zrobiła potężna wystawa ponad 2000 drewnianych krążków przywieziona przez CopernicusHigh i wspomagana przez kolekcję Z-DNA oraz Kisi & MrDeadheada. Miłośnicy Wood Geocoinów mogli podziwiać krążki nie tylko z Polski, ale również z Czech, Słowacji, Belgii, USA czy nawet takie perełki jak drewniaczki z Nowej Zelandii, Tajwanu, Izraela i… Nepalu (!) co stanowiło nie lada rarytas w drewnianym świecie. Gdyby tego było mało, można było również zobaczyć kilka ręcznie malowanych drewienek (w tym rewelacyjnie prezentującego się PWG z herbem Tarnowa) oraz przynajmniej jedną sztukę z eventu, który jeszcze się nie odbył (ten fakt niewątpliwie zasługuje na zainteresowanie odpowiednich służb)! Obie kolekcje urozmaicał niestandardowy, kolorowy zbiór od Blubox_com, wystawiony w osobnej gablocie. Całość prezentowała się naprawdę ładnie i zajmując większość powierzchni wystawowej mogła zarazić drewniaczkową manią tych, którzy skutecznie się do tej pory przed nią bronili.

keszomaniacy-geocaching-party-event-22

Ci, którzy przekładają metal nad drewno, również mieli możliwość nacieszenia oczu połączonymi kolekcjami semaprinta, Z-DNA, Zielonego Teamu oraz bezsennej. Fani tych małych, metalowych arcydzieł mogli zobaczyć zbiór krakowskich geocoinów (do którego żywimy szczególny sentyment, a o którym możemy tylko pomarzyć), samochodową serię Mini Cooper czy serię krążków z greckimi bogami. Oczywiście gabloty wystawowe zawierały dużo więcej cennych geoartefaktów, jednak nie sposób jest o każdym wspomnieć i wszystkie wymienić. Kto był, ten rozumie.

keszomaniacy-geocaching-party-event-23

To, co każdy keszer lubi najbardziej, to oryginalne maskowania skrzynek. Ci, którzy chcieliby założyć swojego kesza, a nie mają pomysłu jak zrobić coś lepszego niż zwykłą, popularną PET-kę, mogli szukać inspiracji oglądając wystawę różnych pojemników (od micro po large). Zobaczyć na niej można było zarówno standardowe „klipsiaki” jak i bardziej wyrafinowane skrytki (kamera, grzybek czy skrzynka elektryczna). Być może pod wpływem tego pokazu ludzkiej kreatywności powstaną nowe, inspirujące kolejnych właścicieli keszy skrzynki? Jeśli tak, to być może będą kolejnym tematem naszych artykułów? Czas pokaże.

keszomaniacy-geocaching-party-event-18

Dzięki wapniakom_w_drodze znalazło się też coś dla miłośników poczty. Chodzi oczywiście o skarby stanowiące nieodłączną część letterboxów – pieczątki. Kolekcja Wapniaków liczyła ponad 120 pieczątek zdobytych przy okazji poszukiwań tego rodzaju keszy i zajmowała trzy duże sztalugi. Nasze doświadczenie z letterboxami jest niemal na poziomie zero, tym bardziej wystawiony zbiór zrobił na nas spore wrażenie i dał impuls do tego, aby poświęcić większą uwagę skrytkom oznaczonym ikonką koperty.

keszomaniacy-geocaching-party-event-24Przestronne wnętrze Nowohuckiego Centrum Kultury wypełnione było niemal po brzegi. Każdy metr kwadratowy wypełniały gabloty, sztalugi oraz stoiska sklepowe, a oprócz tego, za sprawą Romy_ i jej wystawy zdjęć, również ściany zostały niemal w pełni zagospodarowane. Autorami zdjęć byli…wszyscy poszukiwacze, którzy zdecydowali się podzielić obrazami ze swoich keszerskich przygód. Dzięki otwarciu keszerskiej społeczności i zaangażowaniu Romy_ i Lucjusza D. na ścianach NCK zawisło 200 (!) wydrukowanych zdjęć, a dodatkowo wyświetlane było w formie elektronicznej ponad 400 (!) kolejnych. Zmęczeni chodzeniem goście mogli usiąść na chwilę i zobaczyć jakie widoki, przygody i kesze znajdowali poszukiwacze z innych rejonów Polski. Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie wspomnieli, że na wystawie pojawiło się również kilka naszych fotografii.

keszomaniacy-geocaching-party-event-25

Prawdziwą furorę wśród najmłodszych wzbudziła wystawa urządzeń do sprzątania, przygotowana przez krakowskie MPO. Dzieciaki miały niepowtarzalną okazję usiąść za sterami profesjonalnej zamiatarki kompaktowej i zapozować do zdjęcia z najprawdziwszym pogromcą śmieci. Na wystawę MPO pobiegliśmy jako jedni z pierwszych, kiedy najmłodsi poszukiwacze zajęci byli zupełnie czym innym. Zamiast na wystawionym sprzęcie skupiliśmy się nijako przez przypadek na sporze przybyłych na wystawę pracowników oczyszczania, którzy prowadzili zaciekłą debatę na temat tajemniczej tulejki. Nie chcąc się narażać, zrobiliśmy kilka fotek i ruszyliśmy prześledzić dalsze punkty programu zostawiając spór o tulejkę profesjonalistom, którzy w późniejszych godzinach oblegani byli przez całe hordy spragnionych wrażeń dzieciaków.

1

autor Keszomaniacy

Tags: event, geocaching, Geocaching Party Kraków 2016, geocoin, geofaktura fotografii, kesze, keszomaniacy, maskowanie skrzynek, MPO, Nowohuckie Centrum Kultury, PWG, szukanie skarbów

Dodaj komentarz

loading
×
%d bloggers like this: