decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Geocaching Party – Prolog

keszomaniacy-geocaching-party-event-13

Królewskie Miasto Kraków, oprócz znanych w szerokim świecie walorów turystycznych, posiada też całe spektrum innych, bardziej niszowych atrakcji, które przyciągają do naszego miasta ludzi nietuzinkowych, których horyzonty sięgają o wiele dalej niż Rynek Główny, Wawel i Kazimierz. Niewątpliwie do grupy tej zaliczyć można między innymi geocacherów, którzy w Krakowie odnaleźć mogą skrytkowe Eldorado, zaspokajające potrzeby nawet najbardziej wybrednych poszukiwaczy. Oprócz ilości skrzynek (ponad 1000!), ich jakości oraz różnorodności, stolica Małopolski zaczyna być również rozpoznawana z tej bardziej kulturalno-społecznej, eventowej strony. A wszystko to za sprawą ludzi, którzy chcą, potrafią i mają odwagę zaangażować się we wspólne przedsięwzięcie, przyczyniając się tym samym do rozwoju geocachingu nie tylko w naszym województwie, ale i w całej Polsce.

Do tej pory najbardziej znanym, cyklicznym krakowskim eventem były spotkania Pod Widmowym Królem, na które zapraszali Murazor oraz jego Lady, ściągając do Królewskiego Miasta gości z miast tak odległych jak Warszawa czy Poznań. Widmowy Król był też naszym pierwszym dużym eventem, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć i który wywarł na nas naprawdę spore wrażenie. W tym roku jednak Kraków zainaugurował kolejną dużą imprezę, która ma szansę w krótkim czasie stać się Mega Eventem.

keszomaniacy-geocaching-party-event-11

Pierwszy weekend września 2016 roku na długo zapisze się w historii małopolskiego geocachingu. W tym oto czasie oczy keszerów z całej Polski zwrócone były na stolicę naszego województwa, w której odbywało się istne keszerskie święto. Jego odzwierciedleniem na geocachingowej mapie Krakowa była cała masa eventów sygnowanych zielonym logo GCMałopolska, których kulminacja miała miejsce 3 dnia września. Wtedy to właśnie odbył się pierwszy, historyczny już event „Geocaching Party„, który jest na najlepszej drodze do tego, żeby móc się szczycić mianem mega wydarzenia. Jak już wspomnieliśmy organizatorem serii wydarzeń było stowarzyszenie GCMałopolska, i o ile fizycznym gospodarzem imprezy był Kraków, o tyle do jej organizacji zaangażowali się keszerzy z różnych zakątków województwa, co niewątpliwie podnosi jej rangę z wydarzenia miejskiego do wydarzenia pełną gębą małopolskiego (ze śląskim akcentem). Wszystkich tych, którzy byli, chcieli być, ale nie dali rady oraz tych, którzy zastanawiają się czy warto myśleć o przyjeździe na kolejne edycje (tak, tak, będą kolejne!) zapraszamy na eventowy maraton po Królewskim Mieście Krakowie. Oczywiście w Keszomaniakowym towarzystwie, bo kogo jak kogo, ale nas nie mogło zabraknąć w tej historycznej chwili.

keszomaniacy-geocaching-party-event-12

Organizatorzy regularnie podsycali keszerski apetyt i zainteresowanie eventem. Czy to poprzez puszczenie 500 eventowych drewniaków w szeroki świat, czy to poprzez rozpowszechnianie ulotek reklamowych, czy wreszcie tworząc specjalny, wirtualny suwenir do profilu dostępny dla wszystkich chętnych. Akcja reklamowa stała na naprawdę wysokim poziomie i robiona była z zaskakująco dużym rozmachem, a wszystko zaczęło się 2 września…

autor Keszomaniacy

1

Tags: event, GCMałopolska, geocaching, Geocaching Party Kraków 2016, Nowohuckie Centrum Kultury

Dodaj komentarz

loading
×
%d bloggers like this: