decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Geocaching Party – MIDNIGHT CITY EXPRESS PARTY

keszomaniacy-geocaching-party-event-36

Krakowskie nocne spotkania keszerskiej, cierpiącej na bezsenność, braci powoli stają się (albo już się stały) tradycją. Wszyscy chętni na przejażdżkę nocnym Expressem zapraszani są w różne dziwne miejsca, żeby wspólnie wyjechać z jednego dnia i wjechać do dnia następnego, gdyż rozkład jazdy zawsze jest ten sam – od 23:45 do 00:15. Konduktorem i maszynistą w jednym jest soratte, który niejeden eventowy pociąg już poprowadził. Tak samo było również na przełomie 3/4 września roku bieżącego, z tym że tym razem wszystkie wagony były przepełnione.

Spotkanie miało miejsce niemal w samym sercu Krakowa, u stóp Zamku na Wawelu pod groźnym i wiecznie głodnym smokiem wawelskim. Podejrzewam, że takich tłumów o tak nietypowej porze nasz smok dawno nie widział. Pomimo tego, że przyjechaliśmy punktualnie, na miejscu były już całe tłumy nocnych keszerskich marków. Jedni rozmawiali, inni pozowali do wspólnych zdjęć, a jeszcze inni logowali znalezienie dadoskawinowego multi – Smok Wawelski. W tłumie można było również zauważyć jednego keszera, który stał bez ruchu z wymierzonym w smoka telefonem i czekał na tę niepowtarzalną chwilę, kiedy będzie mógł uwiecznić ziejącą ogniem bestię. Problem tylko był w tym, że bestia wcale ziać nie chciała.

keszomaniacy-geocaching-party-event-37

Momentem, który przykuł uwagę niemal wszystkich było przybycie soratte wraz z pamiątkowymi drewniaczkami, które były obiektem pożądania sporej większości przybyłych. Szarotka, będąca prawdziwą fanką wypalonego drewna, niczym kobieta kot wskoczyła w tłum i nie wiedzieć kiedy wyskoczyła z drewnianą zdobyczą w łapkach. To co dla jednych jest triumfem, dla innych może być zgubą. Radość Szarotki w sposób nieunikniony dotarła do piętaszka odrywając go od dotychczasowego zajęcia (tak, tak, to ten co stał i liczył na zdjęcie z ogniem). Jeden ruch głowy w stronę uradowanej keszodrewnomaniaczki wystarczył, żeby kilka minut stania trafił szlag. W tym samym ułamku sekundy zdradziecki smok zionął w niebo ogniem piekielnym tak szybko, że rozpaczliwa próba uchwycenia tego momentu na zdjęciu z góry skazana była na niepowodzenie. Cóż, kilka sekund aktywności Szarotki było bardziej owocne niż minuty starań piętaszka. Nie pierwszy to raz.

keszomaniacy-geocaching-party-event-38

Ogniste przedstawienie było punktem kulminacyjnym spotkania, po którym jak spod ziemi wyrósł semaprint zapraszając tych, którzy mieli jeszcze siłę do pobliskiego lokalu na dalszy ciąg szeroko pojętego Geo Party.

My, będąc już u kresu swoich sił udaliśmy się do domu kończąc naszą imprezową aktywność i zastanawiając się, w jaki sposób udobruchać Sokratesa, który na pewno nie był zachwycony naszą całodzienną nieobecnością. Geocaching Party dobiegło dla nas końca i nadszedł czas na podsumowanie pełnego wrażeń eventu…autor Keszomaniacy1

Tags: event, geocaching, Geocaching Party Kraków 2016, kesze, keszomaniacy, Nowohuckie Centrum Kultury, serie skrytek, szukanie skarbów

Dodaj komentarz

loading
×
%d bloggers like this: