decoration decoration decoration
decoration
leaf leaf leaf leaf leaf
decoration decoration

Geocaching Party – Imprezy na imprezie

keszomaniacy-geocaching-party-event-33

T5 Party

Niewątpliwie największym wzięciem i powodzeniem cieszyło się T5 Party, którego opiekunami byli Tomasz.B oraz longmen76. Śmiałkowie, którzy odważyli się wziąć udział w zabawie mieli za zadanie podjąć zawieszony wysoko na drzewie pojemnik z logbookiem i dokonać wpisu. Pojemnik był zawieszony w takim miejscu, ażeby dostanie się do niego możliwe było tylko z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu wspinaczkowego, który oczywiście był wcześniej przygotowany. Szybkie szkolenie, parę prób przed wejściem na większą wysokość i do dzieła…

– Puść się tej liny! Jak będziesz leciał to i tak Ci nie pomoże! – woła do mnie longmen76 z dołu w momencie kiedy próbuję się ogarnąć z pojemnikiem.

– Wiem, ale jak spadnę to przynajmniej będę mógł powiedzieć, że próbowałem! – odpowiadam z dumą.

keszomaniacy-geocaching-party-event-32

Do tej pory ze wspinaczką miałem do czynienia może ze dwa razy w życiu i tylko na sztucznej ściance, w związku z czym jakoś nie pałałem entuzjazmem do tego sportu. Wyjście na drzewo zmieniło jednak mój pogląd na ten temat i okazało się to być całkiem fajną zabawą. Wszystkim, którzy mają możliwość spróbowania śmiało mogę polecić taką formę zabawy. Wrażeniami i adrenalina gwarantowane!

Run Party

keszomaniacy-geocaching-party-event-34

Keszerska społeczność udowodniła w Krakowie, że aktywność fizyczna wcale nie przeszła do lamusa, zwłaszcza w najmłodszym pokoleniu. Jedną wielką niewiadomą było to, z jakim zainteresowaniem uczestników eventu spotka się oferta biegowa. Obawy okazały się jednak w pełni nieuzasadnione, bo frekwencja byłą więcej niż zadowalająca. Organizatorem i opiekunem biegowych zmagań był seba54, któremu dzielnie pomagali Atalantis, Byrt, Micmartens oraz Ania.

W trakcie Run Party odbyło się 5 biegów w różnych kategoriach wiekowych, w których łącznie udział wzięło 58 osób! Ciekawostką może być to, że najmłodsza uczestniczka miała całe 2 lata i zakończyła bieg na ramionach taty. Według organizatorów mała Zuzia ma jednak potencjał conajmniej na zdobycie mistrzostwa Polski w biegach i to już za parę lat. Każdy z uczestników biegu dostał nagrodę (koszulki, kolorowanki oraz inne gadżety), a dla najlepszych dodatkowo przewidziane były nagrody takie jak latarki, krokomierze czy bluzy GCMałopolska. Jednym słowem było o co walczyć.

Kite Party

keszomaniacy-geocaching-party-event-35

Jedną z atrakcji na świeżym powietrzu było wspólne puszczanie latawców. Akcja odbywała się pod nazwą Kite Party i przyciągnęła kilkunastu miłośników tej zabawy oraz całe grono obserwatorów. Mało kto wie, że w trakcie tego punktu programu jeden z podkrakowskich poszukiwaczy przeprowadzał próbę wystrzelenia w przestrzeń kosmiczną swojego satelity GPS o nazwie NAVSTAR. Majsterkowicz Gothrukk zmontował własnoręcznie prototyp takiego urządzenia, jak przypuszczam, w odpowiedzi na pojawiające się w trudnym terenie problemy z nawigacją i tego właśnie dnia miał nastąpić jego debiut. Chcąc mieć swój niewielki wkład w to wiekopomne wydarzenie zadeklarowaliśmy pomoc w odpaleniu satelity. Pomimo zaangażowaniu mnie, Szarotki i kilku innych osób NAVSTAR za każdym razem z impetem uderzał w ziemię. Niestety jego waga i zdecydowanie za słaby wiatr uniemożliwiały dłuższy lot. Za to najbardziej na tej części Geoparty skorzystały wyposażone w lżejsze, mniej techniczne latawce, które dosyć długo fruwały nad nowohuckim niebem dzieciaki.

Wiadomo, że nic tak nie pobudza szarych komórek do pracy jak aktywność fizyczna, więc po wspinaniu, bieganiu i lataniu nadszedł czas na wykłady i prelekcje geocachingowe…

1autor Keszomaniacy

Tags: event, geoarborystyka, geocaching, Geocaching Party Kraków 2016, kesze, keszomaniacy, Kite Party, Nowohuckie Centrum Kultury, Run Party, skrytki, skrzynki, szukanie skarbów, T5 Party

Komentarze (3)
 • Gothrukk   /   Wrzesień 21, 2016., 6:41 amReply

  Stanowczo dementuje plotki jakoby mój latawiec za każdym razem spadał na ziemię i nie był w stanie polatać! Wiatr był owszem nieco zbyt słaby żeby latawiec utrzymywał się w powietrzu bez dodatkowego holowania, ale jak już się go nieco pociągnęło pod wiatr to szedł w górę jakby go Saturn V wynosił (rozwijająca się linka aż mi rękawice pocięła. Szkoda że pole startowe dłuższe nie było bo powyżej 35 - 40m wiało stabilnie ale mi rozbiegu brakło żeby go na tą wysokość wynieść )A że przyziemienia miał twarde... bez wiatru to prawie żaden latawiec nie polata.

  • Keszomaniacy   /   Wrzesień 21, 2016., 2:32 pmReply

   Absolutnie potwierdzamy, że NAVSTAR był w stanie unieść się w powietrze i nawet wylecieć na orbitę, z tym że tak jak wspomnieliśmy, warunki atmosferyczne były do tego celu zdecydowanie niewystarczające ;) niewątpliwie była to jedna z największych atrakcji KITE PARTY i mamy nadzieję, że za rok nie dość, że się wzniesie pod niebiosa to jeszcze zabierze ze sobą jakiś sprzęt! Chociaż mini kamerkę?;)

   • Gothrukk   /   Wrzesień 22, 2016., 10:28 amReply

    Hmm to jest myśl na przyszłość. Tyle że odpowiednia kamerką nie dysponuję. A tak swoją drogą nie żebym się czepiał, ale "NAVSTAR-GPS" to oficjalna nazwa całego systemu nawigacji satelitarnej( z segmentem kosmicznym czyli konstelacją 31 satelitów, i naziemnym) Czyli nie "Satelita GPS o nazwie NAVSTAR" tylko "jeden z satelitów systemu NAVSTAR-GPS"

Dodaj komentarz

loading
×
%d bloggers like this: